Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba

Több
7 éve 2 hónapja #11278 Írta: Axel
Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba téma létrehozva Axel által
Lehet, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de végül is az oldal többnyelvűre állítása után keletkezett a probléma:

Miután a leírás alapján beállítottam az oldalon (Joomla! 3.6.5) a két nyelvet, az alapértelmezett magyar oldalon a menüpontokból nem érhetők el a cikkek, illetve kategóriák. A másik nyelvű oldalról igen. "404 Nem található kategória" hibát jelez, és észrevettem, hogy a menüpontok hivatkozásaiba beszúr egy nem oda illő részt. Magyarul: az eredeti hivatkozásnak pl. így kellene kinéznie: "http://localhost/weboldal/index.php/galeria", ehelyett ez van: "http://localhost/weboldal/index.php/Contacts/Tracks/galeria", ezért nem találja az útvonalakat. Nem tudom, honnan veszi oda az hogy "Contacts/Tracks/"...

Ráadásul, ha egy kategóriát vagy cikket szerkesztek, megtehetem, de ilyen hibákat jelez, ha megnyitom a kategóriaszerkesztőt: táblázat, melynek fejlécében " Notice: Undefined variable: path in C:\wamp64\www\weboldal\administrator\components\com_jce\models\editor.php on line 911".
Gondolom, összefügg a kettő.
Mi lehet a hiba?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 2 hónapja #11280 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba
Nem hiszem, hogy a JCE üzenetnek köze lenne az URL hibához.
Első körben mindenképpen megpróbálnám elérni a .htaccess használatával, hogy az a csúnya index.php ne legyen benne az URL-ben.
Második. Gyanítom, hogy minta tartalommal telepítetted a Joomlat ami teljesen normális, de miután megismerkedtél a sablonnal azokat a cikkeket, kategóriákat, menüpontokat amiket nem használ töröld. Nem kizárt, hogy a minta tartalomban volt/van hasonló URL.
Harmadik: A kategóriákat is hozzárendelted nyelvekhez? Ha nem akkor maradjon a Mind, de ha igen akkor a magyar cikket egy magyar nyelvhez rendelt kategóriába raktad?

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Axel

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 2 hónapja #11283 Írta: Axel
Axel válaszolt a következő témában: Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba
Köszönöm válaszod!

Kezdem visszafelé:
Harmadik: Igen, minden kategóriát és cikket megegyező nyelvekkel rendeltem egymáshoz.
Második: A Joomla-t nem telepítettem tartalommal, csak a Hydrogen (v5.4.8) sablont. Egyébként javaslatod alapján töröltem minden nem használt menüpontot, kategóriát, cikket. Még annyit elfelejtettem leírni (éjszaka volt...), hogy miután a többnyelvűsítést elvégeztem, másoltam a Hydrogen sablont, hogy a két különböző nyelvű oldalhoz különálló sablonok tartozzanak. Meg is jelent mindkettő ahogy kell, a menükkel, nyelvváltóval, stb. együtt, de ezután lett az, hogy a magyar oldalon jött a fent leírt 404-es probléma, meg a furcsa URL.
Első: Hogyan tudom eltávolítani az index.php-t az URL-ből?

Köszönettel, A.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 2 hónapja #11284 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba
Az index.php-t a Globális konfigurációban a Keresőoptimalizálási beállításoknál tudod eltüntetni.
Nálam a lenti beállítások vannak:

Keresőbarát URL-címek
Igen
URL-átírás használata
Igen
Utótag hozzáadása az URL-címhez
Nem
Unicode-álnevek (én ékezetes url-t használok ezért igen)
Igen

Apache felhasználóknak a htaccess.txt fájlt át kell nevezni .htaccess aktiválás előtt.

IIS 7 felhasználóknak a web.config.txt fájlt kell átnevezni web.config nak és telepíteni kell az IIS URL-átírási modult aktiválás előtt.

Ami a többnyelvüsítést illeti. Nálam is volt ilyen gond, de a menüpont kezelőben az újraépítés illetve egy globális visszavétel, gyorsítótár törlés és lejárt elemek kiürítése megoldotta a problémát.

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Axel

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 2 hónapja #11285 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba
Lehet hülye kérdés, de a nyelvi plugint engedélyezted?

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Axel

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 2 hónapja #11286 Írta: Axel
Axel válaszolt a következő témában: Az oldal többnyelvűsítése után URL hiba
Igen, természetesen engedélyeztem a nyelvi plugint...:)

A többi tanácsod viszont segített: az URL-ből sikerült eltávolítani az index.php-t, a menü-újraépítés pedig megoldotta a másik URL-hibát.
Ami a többnyelvűsítést illeti, időközben visszaállítottam az oldalt, este újra hozzálátok a legelejétől - felhasználva a Tőletek kapott tapasztalatokat!

Még egyszer köszönöm!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!