Hogyan tudok elrejteni menüpontokat a regisztrált felhasználók elől?

Több
11 éve 6 hónapja #1081 Írta: salvadorbali
Szia Balázs!

Nagyon köszi a tipekket! Két kérdésem van:
1. ugye jól értem, hogy az első, egyszerűbbnek tűnő megoldás (guest user létrehozása) után az ÖSSZES már meglévő (és a public oldalon megmutatni kívánt) menüm, modulom és cikkem tulajdonosát át kell állítani guest-re, különben (ha maradnak public-on) nem fog megjelenni? Mert ez esetben ez a megoldás max. annak jó, aki most kezdi a lapját szkrecsről.

2. te használtad már a cikkben ajánlott Advanced Module Managert? Feldobtam, legjobb tudásom szerint beállítgattam, de SEMMI látszatja nincs, tehát nálam egyáltalán nem működött! Mindkét logikai úton próbálkoztam: hogy a regisztrált felhasználók elől elrejteni kívánt két menüpontot csak a public-nak engedélyeztem (és a Registered-nek letiltottam),
és úgy is, hogy kijelöltem az összes public-nak megjeleíthető menüt, és a többire azt mondtam, hogy tiltsa le mindenkinek, aki nem a public.
Egyik sem volt semmiféle hatással a menümre.

Mi lehet a hiba? A menüm (Main Menu) aktív, és elvileg nincs rajta/előtte más ezen a modulpozin (position-7). Lehetséges, hogy nem lehet a HOME button-t (tehát a becsillagozott menüpontot) elrejteni? Én ugyanis ezt, és a LOGIN gombot szeretném.

Ja, és ez az oldalam:
socialjusticelttc.mobilitas.hu


Köszi a segítséget előre is!

Üdv,
SalvadorBali

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 6 hónapja #1082 Írta: Balázs
1. Csak azokat kell tenni Vendégre, amiket a Vendégek láthatnak, de a Regisztrált felhasználók nem. Nyilvánoson továbbra is láthatja mindenki. SQL-ben lehet kötegelt feldolgozást csinálni.

2. A leírást a bővítmény letesztelése után írtam, ezek alapján működnie kell. Sajnos azóta már töröltem azt a demo oldalt, amin futott a kérdéses bővítmény.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: salvadorbali

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 6 hónapja #1083 Írta: salvadorbali
salvadorbali válaszolt a következő témában: Hogyan tudok elrejteni menüpontokat a regisztrált felhasználók elől?
Szia!

Köszi a gyors válaszod!
Igen, a batch process nem jutott eszembe lehetőségként, ezzel valóban egyszerűbbnek tűnik.
Most jól áttettem minden a publikum számára megjelenítendő dolgot (cikkeket, modulokat, menü elemeket) public-ról guest accessre, de sajnos továbbra sem jelenik meg SEMMI a főoldalamon: sem menü, sem tartalom, semmi, csak a template. Pedig a default guest user is át van állítva (a user managerben) public-ról guest-re.
Lehetséges, hogy a plug-inokat is át kell állítgatni public-ról guest-re?
Lehetséges, hogy a plug-inok esetében nem lehet batch process-t csinálni?

Mellékelek néhány screenshotot is, hátha rájössz, hogy hol lehet a bibi.
Az oldalam: socialjusticelttc.mobilitas.hu

A segítségedet előre is nagyon köszönöm!!

Üdv,
SalvadorBalí
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 6 hónapja #1084 Írta: salvadorbali
salvadorbali válaszolt a következő témában: Hogyan tudok elrejteni menüpontokat a regisztrált felhasználók elől?
2. rész:
Az jutott még eszembe, hogy lehet, hogy az a gond, hogy épp a HOME menüpontot igyekszem elrejteni (a regisztrált felhasználók elől)?
Csak azt nem értem, hogy attól, hogy a HOME elérési szintje "public"-ról "guest"-re lett állítva, attól még nem kellene, hogy "összeomoljon" az oldal, hiszem a guest jelenleg épp a default megjelenítési szint. Vagy lehet, hogy csak PUBLIC home-ot tud megjeleníteni a Joomla?

Ha nem jó a logikám, akkor te hogyan oldanád meg, hogy a vízszinten menüsorban ne a public HOME gomb jelenjen meg, hanem az, ami a regisztrált felhasználók home oldalát (és cikkeit) jeleníti meg?

Köszi!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #1085 Írta: coilevi
Nem próbáltam, de ha tényleg ezt (a Home-ot) kell kicselezni a dologhoz, ha annak nem lehet variálni a hozzáférésén, akkor azt úgy oldanám meg, hogy három változatom lenne ebből a menüpontból:
1. egy igazi alapértelmezett menüpont, ami egy nem létező modulpozícióba lenne publikálva
2. egy, ami valójában nem a csillagozott, alapértelmezett menüpont lenne, hanem ennek az előzőnek a másolata, esetleg egy Külső hivatkozás típusú menüpont (a kezdőoldalra mutat) - ez menne a látogatóknak
3. a bejelentkezettek számára készült kezdőlap menüpontja.

Az első ugye egy nem létező modulpozícióban van. A másik kettő pedig egy megfelelő helyen lévőben (a mostani menü bal szélén gondolom), mindkettő ugyanabban, és az Advanced Module Manager cserélgeti őket a hozzáférés szerint. E két menüpont egy-egy menücsoportot és egy-egy menümodult is jelent egyben, mert az Adv.M.M. csak modulokat tud egészben kezelni, nem pedig a modulokon belül dolgokat. (Tehát egy adott menüpontot nem tud eltüntetni, hanem csak egy egész modult - így mindkét modulnak abból az 1-1 db. menüpontból kell állnia.)

Edit: most jöttem rá, hogy a két cserélgetődő (nem alapértelmezett kezdőoldal) menüpontnak nem kell ekkora feneket keríteni, hiszen ha az egyik csak a guest-eknek, a másik csak a regisztráltaknak van beállítva, akkor azok akár egy menücsoport részeként, egy modulban megjelenítve is cserélődni fognak, Adv.M.M. nélkül.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 6 hónapja coilevi által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: salvadorbali

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #1086 Írta: Balázs
Csak azokat a modulokat kel vendégnek beállítani, amit nem akarsz megjeleníteni a regisztrált felhasználóknak (pl. regisztrációs rész). Ha, menüpontot akarsz elrejteni, akkor az már menükezelés és nem a modulkezelés :)

Tipp: Használhatsz több menüt is pl. egyet a regelteknek egyet a vendégeknek.

Konkrétan mi nem meg működik pontosan az oldaladon?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 11 éve 6 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!