Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #5803 Írta: Petronella
Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket? téma létrehozva Petronella által
Hello,

Ha van sok, pl. 50 menüelem, akkor a menükezelőben a cím-re kattintva sorba tudom rendezni, de ettől még nem fog a főoldalon a menü ABC sorrendbe rendeződni. Hogyan kell ezt megcsinálni?

A nélkül, hogy a menükezelőben ide oda húzogatni kellene, drag and drop módon.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Petronella által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #5815 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?

Petronella írta: „... a menükezelőben a cím-re kattintva sorba tudom rendezni, de ettől még nem fog a főoldalon a menü ABC sorrendbe rendeződni.” ...

Nem a címre kell kattintani a menükezelőben! Kattints a menükezelőben a bal szélső oszlop fejlécére. (A sorokban három kis fekete négyzet egymás felett. Ezeket kell "megfogni" a rendezéshez.) A menükezelőben drag-n-drop módszerrel rendezd sorba az menüelemeket. Ha így teszed, akkor azok ennek megfelelően fognak megjelenni. :)
Szerintem az automatikus ABC sorrendbe rendezést ne is keresd, hiszen a menüknek az ilyen sorbarendezés nem alapvető szükséglete. Ettől függetlenül - esetleg - belenyúlhatsz a com_menus komponensbe, és felülbírálással megoldható, de szvsz teljesen felesleges.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #5816 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?
Hihihi, pont ezt szerette volna elkerülni, hogy ne keljen 50 darabot sorba rendezni kézzel. :) Szerintem egyébként SQL-ben egy dupla joinnal és/vagy valamilyen ciklussal megoldható, de ez már egy kicsit magasabb szint.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja #5818 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?
Micsoda kaján vigyor... :P
Talán a hsz második felében igen, de bejegyzése így kezdődik:
a menükezelőben a cím-re kattintva sorba tudom rendezni, de ettől még nem fog a főoldalon a menü ABC sorrendbe rendeződni.”
Ha csak a címre kattint, azzal a megjelenítés sorrendje csak az admin felületen változik meg. Erre reagáltam.
Később aztán azt írja, h „A nélkül, hogy a menükezelőben ide oda húzogatni kellene, drag and drop módon.
Ezt, ha akarom, érthetem az általam leírt rendezéstől való ódzkodásnak is. Most akkor döntsd el, mivel van gondja... :unsure:
Majd válaszol és megtudjuk. Mindenesetre – még ha macerás és hosszadalmasabb is – egyszerűbb, mint a bármennyire is elegánsabb SQL utasítással való bűvészkedés B)
Csak egyszer kell megcsinálni, és béke van. Szerintem nem kell naponta bíbelődni vele.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja #5819 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?
Gondolom mondjuk 200 darab esetén már nem állsz neki Drag & Droppal :) Egyébként magasabb tételszám felett használhatatlan már ez a módszer is, mivel nem lehet vele egy Joomlacms fórumhoz hasonló méretű struktúrát már kézzel sorrendbe rakni, ilyenkor vagy összeakad a JS vagy szimplán meg se jegyzi a pozíciót és ez baromi bosszantó, ilyenkor marad a jó öreg SQL.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja #5820 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan lehet ABC sorrendbe rendezni a menüelemeket?
Igazad van, 200-nál már nyilván nem. Ha ekkora menüm lenne, már leprogramozta(tta)m volna az automata rendezést... :)
De neki csak 50 van, ahogy írja. Az még belefér a türelemjátékba.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!