K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése

Több
10 éve 3 hónapja #3770 Írta: akalman
akalman válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése
Nem valószínű az ékezetes cím hiba, mert a másik oldalamról simán nyomja a képet, a címet, és a bevezető szöveget is, akármilyen is legyen.
Nagyjából (sőt, azt hiszem pontosan) ugyanazokat a modulokat és pluginokat használom mindkét oldalon, ezért nem kerek a dolog.
Eddig betudtam a Simple Facebook meta-nak, hogy ilyen jó a megosztás, de majd mindjárt kilövöm és megnézem úgy is. Ez a plugin viszont nem paraméterezhető semennyire, belenéztem a php és xml fájlokba is, de én úgy látom ott semmi lehetőség rá.
Meg még az is lehet, hogy csak a joomla cikkekre hat és a K2-re nem, és felesleges volt felraknom, mert mindkét oldalon csak K2 cikkek vannak.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 3 hónapja #3772 Írta: akalman
akalman válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése
Na, azt hiszem megvan a tettes :), a tűzfalban minden országot engedélyeztem ahonnan várható volt megtekintés, csak egyet nem: az USA-t.
A Facebook szerverek meg ugye ott vannak... :oops:
Köszönöm a segítséget, remélem lesz aki okul a hülyeségemből. :)

Egy figyelmeztetést azért még dob a Facebook debugger:

Hiányzik az fb:admins és fb:app_id címke. Ezek a címkék szükségesek ahhoz, hogy a Facebook nagy átkattintási arányt elérő bejegyzést tudjon megjeleníteni a hírfolyamban.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 3 hónapja #3773 Írta: akalman
akalman válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése
Azért nem eszik olyan forrón...
Tűzfal letakarítva, jöhetnek a betörők :(
Ezután érdekes módon néhány cikk tökéletesen átmegy, akár van a címben és a bevezetőben ékezetes betű akár nincs, néhány pedig ugyanilyen feltételek mellett simán csak linkké változik.
De ez mind nem elég, az egyik cikket próbaképpen többször is megosztottam, és volt olyan, hogy ezt kaptam a bevezető szövegben:

Ezek után találtam egy ilyen megoldást:
Code:
We opened the file view.html.php which exists under the folder components/com_k2/views/item. We changed the following line (line 473): $document->setMetaData('og:description', htmlspecialchars(strip_tags($document->getDescription()), ENT_QUOTES, 'UTF-8')); to the following line: $document->setMetaData('og:description', htmlspecialchars(strip_tags($introtext), ENT_QUOTES, 'UTF-8')); We added the following line: $introtext = trim($item->introtext); After this line (line 42): $item = $model->getData(); We uploaded the view.html.php back to its place and that solved the problem! Note that also the standard description meta tag might also be wrong if you’re not using K2’s meta description field. In this case, you will need to change this line (line 386): $metaDescItem = preg_replace("#{(.*?)}(.*?){/(.*?)}#s", '', $item->introtext.' '.$item->fulltext); to this one: $metaDescItem = preg_replace("#{(.*?)}(.*?){/(.*?)}#s", '', $introtext.' '.$item->fulltext);
Most tesztelgetem, egyelőre úgy tűnik segített.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 3 hónapja #3776 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése

akalman írta: Na, azt hiszem megvan a tettes :), a tűzfalban minden országot engedélyeztem ahonnan várható volt megtekintés, csak egyet nem: az USA-t.
A Facebook szerverek meg ugye ott vannak... :oops:
Köszönöm a segítséget, remélem lesz aki okul a hülyeségemből. :)

Egy figyelmeztetést azért még dob a Facebook debugger:

Hiányzik az fb:admins és fb:app_id címke. Ezek a címkék szükségesek ahhoz, hogy a Facebook nagy átkattintási arányt elérő bejegyzést tudjon megjeleníteni a hírfolyamban.


Ez most elgondolkoztatott engem is...

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 3 hónapja #3780 Írta: kotapeter
kotapeter válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése
Sziasztok!

Lassan engem is kezd érdekelni a megoldás.:)

Pár napja kezdtem el csinálni egy honlapot Joomla 3.1-ben. K2-t használok én is a tartalom megjelenítésére, de nálam nagyon szépen megjelenik a megosztásnál a kép és a leírás is.

Minden egyes cikknél a meta leíráshoz írom be a rövid bevezetőt, ami a facebook megosztásnál is megjelenik.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 3 hónapja #3781 Írta: akalman
akalman válaszolt a következő témában: K2 cikkek szebb Facebook megjelenítése
Most itt tartok:
  • visszaraktam a tűzfalat (országok kitiltása csak módjával: Burundi meg ilyenek ;) )
  • Simple Facebook meta telepítve
  • System - GK Open Graph Article Parameters (Gavick a sablon, gondoltam nem árt)
Ezeket a sorokat kicseréltem (itt: components/com_k2/views/item):
473. sor:
Code:
$document->setMetaData('og:description', htmlspecialchars(strip_tags($document->getDescription()), ENT_QUOTES, 'UTF-8'));
erre:
Code:
$document->setMetaData('og:description', htmlspecialchars(strip_tags($introtext), ENT_QUOTES, 'UTF-8'));
A 394. sort meg erre:
Code:
$document->setDescription(K2_JVERSION == '15' ? $metaDescItem : html_entity_decode($metaDescItem,ENT_COMPAT | ENT_HTML401,'UTF-8'));
Eddig az újonnan felvitt cikkek megosztása működik, a régebbieké is, akár a "Megosztás" gombbal, akár a link Facebookra másolásával.
Még egy érdekes dolog: volt néhány cikk, ami semmiképpen sem ment (nem volt bevezető vagy tele krikszkrakszokkal) - de ha bemásoltam a linkjét a Facebook debuggerbe és ráuszítottam, azután tökéletesen működött.
Már csak ezt nem értem: www.gavick.com/documentation/general-que...th-facebook-feature/
ez alapján szerettem volna megcsinálni, hogy be lehessen lépni Facebook azonosítóval, de nem találom a "Website with Facebook Login" gombot/pipát. Gondolom ez a régi Facebook fejlesztői oldal és most elrakták valahová, nem tudjátok ez hova lett?
Az a gondom a meta leírásba másolással (nekem tetszik alapjában), hogy teljesen kezdők is tesznek fel tartalmat az oldalunkra és hajjaj mi lenne ebből... ;)
Bocs a "regényért"!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!