sitemap - Nem elég elkészíteni a lapot, annak látszania is kell a neten!

Több
12 éve 3 hete #406 Írta: tibor16
Sziasztok,
elnézést, ha nem jó helyen kérdezem (kérek egy megfelelő áthelyezést akkor)

Gondolom - nem elég elkészíteni a lapot, annak látszania is kell a neten!
A sitemap generator ezeket a fájlokat készítette:

a1_tidy_validate_copy.htm
Web.sitemap
sitemap.html
urllist.txt
sitemap.ror
sitemap.rss
sitemap-base.xml
sitemap-code.xml
sitemap-image.xml
sitemap-video.xml
sitemap-mobile.xml
sitemap-news.xml
sitemap.xml
robots.txt


Az lenne a kérdésem,
- használhatóak-e ezek a Joomla estében?
- a Joomla-nál ezeket mind be kell tenni a weblap könyvtárába - és helyileg a gyökérkönyvtárba, vagy hová?
- a Google alatt régebben - kb 1 éve - használtam a html weblapjaimnak, a keresőt segítő fiókot, a Joomla esetében is hasonlóan működik az a google szolgáltatás? - esetleg mi a különbség?

- ha ezek nem használhatóak a Joomla-nál, akkor miképpen kell készíteni, esetleg - mit kell használni, hogy a Joomla-nak megfelelő, a keresőket segítő fájlokat készítsek.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #420 Írta: tibor16
Elnézést, hogy eröltetetem,
de nekem fontos, mivel a régi html oldalak a sok só weblap közül az első oldalon szerepeltek a Google-ban!

Mivel csak 1 db, és láthatóan nem erre a célra való sitemap.xml-t találtam a telepített Joomla weblap alatt, ezért generáltattam a Sitemap Generátorral egy sitemap.xmlt (a többi előzőleg írt fájlal együtt, és beolvastattam a Google fiókjába a weblapnak. Nem jelzett hibát, A robots.txt- pedig a Joomla weblap alatt lévő eredetivel, a Disallow funkciókat megtartva, kombináltam.
Nem tudom, hogy jó-e, ha mellékelem a fájlokat. Nem szeretném szétgányolni a fórumot. Ezért ha nem jó, hogy mellékeltem, kérem, hogy töröljétek le. De muszáj tudnom, jó-e ez így, és melyiket használjam, ezért, amiről úgy gondolom, fontosabb lehet, mellékelem?

Úgy látszik, a fórum nem fogadja az xml fájlokat, ezért lementem mint txt-ét és úgy mellékelem.
(A weblapon természetesen xml!)

Melléklet:

Fájlnév: robots.txt
Fájlméret:1 KB


Melléklet:

Fájlnév: sitemap.TXT
Fájlméret:21 KB


Melléklet:

Fájlnév: urllist.txt
Fájlméret:10 KB
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hete tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #422 Írta: Balázs
Kifelyezetten a Joomla alapú weboldalakhoz is van sitemap generator. pl.: Xmap , XML Sitemap Splitter Easy stb.

Kigeneráltatod vele és feltöltöd. Ha nem jelez, hibát akkor alapvetően meg is vagy.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hete Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!