Ékezetes SEF támogatás bekapcsolása

Több
12 éve 2 napja - 12 éve 1 napja #405 Írta: tibor16
Ékezetes SEF támogatás bekapcsolása téma létrehozva tibor16 által
szia,
írtad:

Ékezetes SEF - érdemes bekapcsolni, aktiválás után a menüaliasokat újra ki kell generáltatni.

Ma kerestem - hol tudom ezt beállítani - de nem találom!
Kérek szépen segítséget - hol is kell ezt beállítani?
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 napja Balázs által. Indoklás: Szétdobtam a témát, hátha érdekel mást is.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 napja - 12 éve 1 napja #407 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Válasz: ELSÓ Kft.

Ékezetes SEF - érdemes bekapcsolni, aktiválás után a menüaliasokat újra ki kell generáltatni.

Bár kérdésedre a választ nem tudom, de mivel érdekel a téma, rákerestem a Google-ban és nagyon hasznos dolgokat találtam a SEO (keresőoptimalizásás) témára, de nem kifejezetten az ékezetes SEF-re. Ez utóbbinak, mármint az ékezetes keresőbarát kifejezéseknek nem látom túl sok értelmét. Szerintem magyar ékezetek nélkül is fel lehet tuningolni oldalunk látogatottságát. :)
Érdemes elolvasni a camelpark ezzel foglalkozó cikkét és a seo-konyv.hu-n írtakat
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 napja Zotius által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 napja #408 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Válasz: ELSÓ Kft.

tibor16 írta: szia,
írtad:

Ékezetes SEF - érdemes bekapcsolni, aktiválás után a menüaliasokat újra ki kell generáltatni.

Ma kerestem - hol tudom ezt beállítani - de nem találom!
Kérek szépen segítséget - hol is kell ezt beállítani?


Webhely -> Globális konfiguráció -> Keresőoptimalizálási beállítások -> Unicode aliasok (Igen)


Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zotius, tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 napja #409 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: ELSÓ Kft.
Köszönöm - mindjárt meg is oldom..

Felmerült egy kérdés - ez most azt is jelenti, hogy ékezetes betűket is használhatóak az alias-oknál?
Vagyis a lap URL címe, amelyet az alias-ból generál a Joomla, az ezek után ékezetes lesz? - és ami fontosabb, ezt meg is eszik a böngészők? - úgy értem a régebbi böngészők is?

Vagy minden maradjon a régi ékezetmentes aliasokkal, ez a funkció, pl a lap működését segíti csak? Tulajdonképpen, arra kérdezek rá, mi a haszna az ékezetes SEF bekapcsolásának?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 napja - 12 éve 1 napja #410 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Ékezetes SEF - mire jó ez egyáltalán?
Nos, felbuzdulva Balázs válaszán, meg a seo-konyv.hu linkjén olvasottakon, ellátogattam az sh404SEF szerzőjének oldalára ( anything-digital.com ) és megvásároltam ezt az sh404SEF komponenst.
Az aliasokat unicode-ra állítottam, egyenkét módosítgattam az aliasokat, azok most már - az adatbázisban legalábbis - ékezetesek. Ez az sh404SEF azonban az ékezetes aliasokat a böngészőbe kerülés előtt visszaalakítja az angol ABC szerinti, ékezet nélküliekre. Nem tudom, mire jó ez az egész? Hogyan tudom "áldásos hatását megtapasztalni"? Az oldalamon előforduló szövegeket ismerve, a Google-ban rákeresve ezekre, enélkül is egy csomószor kihozza találatként az oldalamat. Felesleges pénzkidobás volt?
Na, megint egy újabb tanulnivaló... :)
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 napja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 napja #411 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Válasz: ELSÓ Kft.

tibor16 írta: ...
Tulajdonképpen, arra kérdezek rá, mi a haszna az ékezetes SEF bekapcsolásának?

Ááááá..., látom, Te is ugyanerre kérdeztél rá! Kíváncsian várom én is a választ.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!