Betöltési sebesség javítása

Több
6 éve 3 hónapja #12950 Írta: Konyo
Betöltési sebesség javítása téma létrehozva Konyo által
Tisztelt Mindenki.

Felmerült egy olyan problémám oldalunkkal (ami egy joomla 3.8.2 alapon működik), hogy nagyon lassan töltött be.
Megmutattam néhány hozzáértőnek (nem joomlások) és mindenki azt jelezte, hogy az oldal kódja nagyon zavaros és ez lassíthatja a betöltést.
Találkozott ezzel a jelenséggel más is esetleg? Tényleg annyira befolyásolja a betöltési sebességet mint azt állítják?

Itt az oldalon található keresőoptimalizálási javaslatok segítségével javítottam már a betöltési sebességen, de ha valakinek van még ötlete ez ügyben azt szívesen meghallgatnám.
Amit elvégeztem:
Az alábbi cikkben írt változtatásokat: joomlacms.hu/k%C3%A9zik%C3%B6nyv/joomla-...3%B6lt%C3%A9s%C3%A9t
A képek méreteinek csökkentését.

Így most 4 másodperc fölött van valamivel a betöltési sebesség de szeretném 3 körülire szorítani.
Az oldal: ipariautomatika.com

Előre is köszönöm a segítséget és az észrevételeket.

Üdv: Konyo

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 3 hónapja #12951 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Betöltési sebesség javítása
Szia.
A lassú betöltés, - úgy vettem észre -, hogy első alkalommal, a főoldalnál érezhető erősen. A többi menüpont a betöltődés már sokkal jobb.
Javaslataim, így első nekifutásra:
1.) A képek méretén lehet, hogy valamit csökkentettél, da a nyitó oldalon a teljes képernyős képeken még lehetne csökkenteni. A jelenlegi 1920×1435px és 1920×1280px képeket egyrészt vágd meg úgy, hogy azok mérete 1920×1080px legyen. Ez a FullHD 16:9-es képernyők felbontása, ennél nagyobb egyáltalán felesleges. Továbbá a jpeg képeknél a tömörítési faktor értékét álítsd 80-85%-ra, ennél jobb minőségű képekre (90-es faktorral) sincs szükség.

2.) Szerintem a főoldalon a felső slider és alul az Image Crawler (logo scroller bar) + a webáruház modul együtt nagyon leterheli az oldalt. Javaslom a webáruház modult külön menüponttal elérhetővé tenni, melynél a felső slider már nem jelenik meg. Szervezés kérdése az egész...

3.) Google Fonts helyett helyi fontok használata (pl. az ő betűk helyett a jelenlegi készlettel idegen karakterek jelennek meg) Pl. a teljes SourceSans Pro középeurópai készlet (a normál, semibold, bold, italic, bold-italic, light variánsokkal) otf + eot + woff formátumban (24 fájl) összesen csak 1.5 MB. Így nem kell minden megnyitáskor a googlefonts-hoz fordulnia, hogy onnan töltse be. A css-ben kell/lehet beállítani, hogy a saját fontjaid működjenek a googlefonts helyett.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 3 hónapja #12952 Írta: Konyo
Konyo válaszolt a következő témában: Betöltési sebesség javítása
Tisztelt Zotius!

Nagyon köszönöm a tanácsokat és észrevételeket.
1. A képek további tömörítését már beütemeztem a hónapban el fognak készülni.

2. Szóval akkor a fő oldalon sok a mozgó és/vagy aktív modul?
- A felső slideren nem szeretnék változtatni mert a cégvezetőknek pont ez a rész tetszett meg a template-ben.
- A webshop modulon az akciós termékeket mutatom be, úgy gondolom fontos, hogy ezek szem előtt legyenek, van esetleg javaslata,
hogyan tudnám úgy megjeleníteni vagy "reklámozni" őket, hogy ne lassítsa a betöltést de még is szem előtt legyenek?
Esetleg egy Akciós termékek feliratot kirakni és az átmutasson egy külön menübe?
- A logo scrollerhez nem ragaszkodom, csak a gyári gyártók megjelenítése a template-nek szörnyű. Balra igazítva össze-vissza méretezve teszi közzé a logókat. Egér ráhúzásra kinagyítja őket úgy, hogy a logók saját négyszög keretükön túl nőnek és eltűnik a szélük. Erre esetleg lenne valami javaslata?

3. A karakter készletnél nem tudom, miért a Google Fonts-ot tölti be ha jól látom nem az van neki meg adva pont azért mert nem jelenítette meg korábban az Ő betűket.
Csatolok egy képet az admin felületről, hogy hol és mi van beállítva. Ha máshol kellene beállítanom kérem segítsen nekem egy kicsit ebben is :)

Nagyon köszönök minden segítséget és észrevételt.
További szépnapot.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 3 hónapja #12988 Írta: Quwick
Quwick válaszolt a következő témában: Betöltési sebesség javítása
Szia!

Az oldaladon rengeteg a betöltődést gátló hiba, de nem reménytelen!

Írj privátban, szívesen segítek!

(A részletes SEO beállítások weboldalanként változnak, továbbá az apró trükköket a seo szakemberek nem szívesen adják ki. Mindenkinek megvan a saját kialakított szisztémája, és nem utolsó sorban valamiből nekik is meg kell élni!)

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Konyo

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 hónapja #13168 Írta: Konyo
Konyo válaszolt a következő témában: Betöltési sebesség javítása
Köszönöm mindenkinek sikerült gyorsítanunk a betöltődést nagyobb változtatás nélkül, többek között az itt javasolt megoldásokkal.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!