SEF URL - cikk linkek nem működnek

Több
7 éve 6 hónapja #10346 Írta: MatieTR
SEF URL - cikk linkek nem működnek téma létrehozva MatieTR által
Sziasztok!

Próbálkozom a keresőbarát URL-ek beállításával, egyelőre nem teljes a siker. A menük linkjei megfelelően működnek, azonban rengeteg cikkhez vezető link van az oldalon, amivel nem tud mit kezdeni a rendszer (error 404). Olvastam, hogy menüponthoz kell tartozzanak, ennek a menünek nem feltétlenül kell látszania. A hírekhez tartozó menü egy "Kategória lista" típusú menüpont "fresh" álnévvel, ennek rendeltem alá az alkategóriák menüpontjait (szintén kategória listaként), az átirányítás mégis hibás, a cikkek URL-jében csak az ID szerepel, pl.: "tombraiders.hu/fresh?id=1515"

Sajnos kifogytam az ötletekből, hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #10347 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: SEF URL - cikk linkek nem működnek
Használsz pluszban bármilyen SEF bővítményt? Az alapértelmezett htacces fájlt használod?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja #10348 Írta: MatieTR
MatieTR válaszolt a következő témában: SEF URL - cikk linkek nem működnek
Nem raktam fel SEF plugint (egyelőre az oldaltérkép készítéséig sem jutottam el). Most költöztettem át az oldalt Joomla 1.5-ről Joomla 3-ra, az alapértelmezett htaccess aktív. A régi rendszer óta változott a cikkek URL-je, ezért a "task=view"-t átirányítottam "view=article"-re, hogy ismét működjenek - kipróbáltam, hogy esetleg ez lenne-e az, ami bekavar, de ha kikommentálom a htaccessben, a helyzet változatlan.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #10351 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: SEF URL - cikk linkek nem működnek
Alapesetben a következőképpen néznek ki az url-ek:
Code:
SEF nélkül http://www.example.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1:welcome-to-joomla&catid=1:latest-news&Itemid=50 SEF mod_rewrite nélkül: http://www.example.com/index.php/the-­news/1-­latest­-news/1­-welcome­-to­-joomla SEF bekapcsolt mod_rewrite-tal: http://www.example.com/the-­news/1­-latest-­news/1-­welcome-­to­-joomla

Tehát, ha nem tudod ilyen formában megjeleníteni, akkor ott valamilyen SEF bővítmény, hibás htaccess átirányítás, vagy esetleg régebben használt SEF bővítmény által generált álnév lehet a hibás.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja #10359 Írta: MatieTR
MatieTR válaszolt a következő témában: SEF URL - cikk linkek nem működnek
Az URL-lel formailag nem volt gond, de ahogy jobban megnéztem, rájöttem, hogy a nem működő linkekben rossz ItemID volt megadva. Javítottam őket, most már működik. Köszönöm a segítséget! :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!