SEF hiba friss telepítésben

Több
10 éve 9 hónapja #2364 Írta: Zoller85
SEF hiba friss telepítésben téma létrehozva Zoller85 által
Sziasztok!

Mivel a fórum keresőjében egyetlen ilyen bejegyzést sem találtam, gondoltam, új témaként felvetem. Régebben Joomla 2.5 -t használtam, most egy teljesen friss telepítést végezve azonban kissé eltévedtem.
Feltelepitem s beállítom normálisan a rendszert, kétnyelvű tartalmat felviszem. Localban csinálom, és wamp-szerverrel, ahol is apache configban mod_rewrite -ot engedélyezem. Htaccess -t átnevezem és a ModRewrite -ot is kikommentezem. A RewriteBase -t módosítom, mivel al-almappában van jelenleg a cms (RewriteBase /oldalnev/testsite/ ). Joomlában moduloknál engedélyezem a sef-et, majd globálban az url rewrite és a sef url opciókat is. Ezután viszont ha egy menüelemre kattintok, pl Rólunk -de minden másiknál is, kivéve a főoldali linket-, állandóan ezzel szembesülök:
Not Found
The requested URL /oldalnev/testsite/about-hu was not found on this server.

Mivel minden eddig ismert taktikámat bevetettem már, s teljesen tanácstalan vagyok, hozzátok fordulok, hátha más is találkozott már ezzel. Ha bármi egyéb infó kellene a segítségnyújtáshoz, szóljatok, megadom ^^ S köszönöm előre is a válaszokat.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 9 hónapja #2366 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: SEF hiba friss telepítésben
Nézd meg, hogy az alap htacces-el megy-e, módosítás nélkül.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 9 hónapja #2373 Írta: Zoller85
Zoller85 válaszolt a következő témában: SEF hiba friss telepítésben
Nem, próbáltam már azt is. Olyankor annyi, hogy nem 404-es, hanem 500-as hibát kapok.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #2374 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: SEF hiba friss telepítésben
Próbáld letesztelni evvel: How to check if mod rewrite is enabled on your server

Pl.
1. Létrehozol egy htaccestest mappát a www-n belül.
2. Azon belül létrehozol egy .htaccess fájlt a következő tartalommal:
Code:
RewriteEngine On Options +FollowSymLinks RewriteRule ^joomla\.html http://www.joomla.org/? [R=301,L]
3. Meghívod a böngészőben a kővetkező címet: http://127.0.0.1/htaccesstest/joomla.html
4. Ha, bejön a hivatalos Joomla! oldala, akkor minden rendben, ha hibát dob, akkor nem működik az rewrite.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 9 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 9 hónapja #2375 Írta: Zoller85
Zoller85 válaszolt a következő témában: SEF hiba friss telepítésben
Ez is működik, tehát működik a rewrite... de menük továbbra sem működnek :s

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 9 hónapja #2379 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: SEF hiba friss telepítésben
Oké!
1. Rewrite megy.
2. Egy nyelv alatt megy a SEF?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!