jUpgrade - Régi URL új URL

Több
12 éve 1 hete #493 Írta: Cruzito76
jUpgrade - Régi URL új URL téma létrehozva Cruzito76 által
Van egy 4 éve működő megyei, információs, lokálpatrióta honlapom 1.5 alatt. Úgy gondoltam ideje áttérni a 2.5-re.

Az új 2.5-ös oldalam egyenlőre egy almappában működik, egyre inkább rakom össze, a migrálás sikerült (legalábbis azt hittem), a komponens stb. kompatibilitási problémák orvoslásán dolgozom jelenleg.

Most azonban, amikor már közel állnék ahoz, hogy az egyenlőre egy almappában működő 2.5-ös új oldalam beüzemeljem a közismert url alatt működő "régi" oldalam helyére, felvetődött bennem, mi lesz a google által kidobott régi url címekkel, mivel más a „régi” és az „új” portálon a cikkjeim ID-je.

Példa:

1.5-ös: www.zalaikilato.hu/latnivalok/727-szilvagy-a-gombak-hazaja.html
2.5-ös: www.zalaikilato.hu/15to17/index.php/latn...a-gombak-hazaja.html
(Htacess még nincs beállítva a 2.5-ön)

El sem merem mondani, hogy 15 ezret fizettem azért, hogy „szakember” végezze a migrálást, ebbe persze belegondoltam, hogy nem csak átdobja a jupgrade-vel, hanem össze is próbálja rakni. Ehhez képest én rakosgatom most a modulokat, komponenseket, és most jön ez az ID eltérés…

Félek a korábbi fórumos, egyéb linképítésem, a google által kidobott találatok még a "régi" oldalra, mind-mind oldalhibát fog majd jelezni, ha átrakom az új oldalt a régi helyére?
Meg lehet ezt valahogy oldani, vagy törlés és migrálás újra? Elég sokat dolgoztam az új oldallal.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hete #494 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: jUpgrade - Régi URL új URL
Először talán azt érdemes kideríteni, hogy miért keletkezett 4 számnyi eltérés az ID-k között. Egyébként, mindenhol 4 szám az eltérés?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hete #498 Írta: Cruzito76
Cruzito76 válaszolt a következő témában: jUpgrade - Régi URL új URL
Ahogy nézem 90%-ban 4, van ahol 5. Érthetetlen.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #499 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: jUpgrade - Régi URL új URL
Arra gondoltam, hogy egy sql paranccsal meglehetne oldani a problémát. Mégpedig valami olyasmi kellene, ami vizsgálná mondjuk a 1.5-ös Joomla content tábláiban a címeket és összevetné a 2.5-ös Joomla content tábláiban lévő cimekkel és ahol, egyezés van ott írja felül az új ID-t a régivel.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hete Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hete #500 Írta: Cruzito76
Cruzito76 válaszolt a következő témában: jUpgrade - Régi URL új URL
Működhetne ez így?
Nagyon mérges vagyok, 15 ezer ft-ot fizettem azért, hogy "szakember" végezze el a migrálást, beállítsa a kérdéses dolgokat, mindezért kaptam egy jupgrade-s datbázis migrációt, most meg kínlódok vele, párhuzamosan rakom a publikus 1.5-ös és az egyenlőre almappűban működő 2.5-ös oldalamra a cikkeket, mivel nem tudom merre induljak.

Remélem nem ütközik a fórumszabályzattal, nem tudnál egy megbízható, hozzáértő, korrekt embert ajánlani, aki rendberakná a dolgaim? 3-4 évi munkám van a portálban, és elég komoly olvasótáborom.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hete #501 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: jUpgrade - Régi URL új URL
Dobj, egy mailt a Kapcsolat menünél.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!