Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése

Több
7 éve 7 hónapja #10226 Írta: Riki10
Üdv!
Elavult, Virtuemart 2-es bővítménnyel rendelkező joomla 2.5.9-es weboldalamat szeretném frissíteni a legújabb verzióra, viszont az oldalon használt sablon(template) nem támogatott a 3-as joomlán. Mi ilyenkor a teendő, át tudom tenni az oldalam tartalmát (és a sablont) az új frissítésre, vagy teljesen elölről kéne felépíteni az oldalt? Ez milyen hatással lehet a google rangsorban,illetve az oldal SEO-jára? Bármilyen tanácsot, tapasztalatot, akár angol nyelvű útmutatót is szívesen veszek!
A válaszokat előre is köszönöm!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10229 Írta: csezo
csezo válaszolt a következő témában: Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése
Én azt tapasztaltam, hogy a google számára nem az a fontos, hogy az oldalad tetszetős-e, hanem hogy a domainnévhez, a <h1> es kiemelésben közzétett címhez képest a tartalom releváns-e?
Ha új sablonra váltasz (tettem már ilyet) akkor az a fontos, hogy a menü -ben kialakított URL-ek ne változzanak!!!
Azaz ha ugyan arra az url-re érkezik a látogató (robot) ugyan azt a tartalmat találja.
Persze ha új dolgokat is teszel ki, akkor azt szereti, hiszen friss információnak tekinti.

De ha a most meglevő url-ek az új oldalon nem érhetők el, akkor nem kicsit fog hátra sorolni

Virtuemart 2 -ról 3-ra nem ördöngösség átállni, de azért ne az élő oldalon kövesd el!

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Riki10

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #10232 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése

Riki10 írta: Ez milyen hatással lehet a google rangsorban,illetve az oldal SEO-jára?

Véleményem szerint, a legfontosabb az, hogy az oldalad mindig naprakész legyen, utána jöhet a többi.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Riki10

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10233 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése

csezo írta: Én azt tapasztaltam, hogy a google számára nem az a fontos, hogy az oldalad tetszetős-e, hanem hogy a domainnévhez, a <h1> es kiemelésben közzétett címhez képest a tartalom releváns-e?


Pedig a joomlában alapból h1-es címke sincs. :)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10305 Írta: Riki10
Riki10 válaszolt a következő témában: Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése
Köszönöm a válaszokat!
Sajnos az url-ek változni fognak, ugyanis eddig nem keresőbarát url-eket használtam, azt is ki szeretném "csinosítani". Akkor gondolom az eddig használt sablont elfelejthetem, de valahogy át tudom tenni a már meglévő termékeket az új oldalra, vagy érdemesebb elölről kezdeni az egészet?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10306 Írta: csezo
csezo válaszolt a következő témában: Virtuemart bővítménnyel rendelkező weboldal frissítése
Ha 10-20 terméked van, akkor talán jobban jársz, ha újrakezded, tiszta telepítéssel. Ha már sokkal több, akkor természetesen át tudod emelni a meglevő tartalmat.
Ha kiemelten fontos a SEO, akkor oldd meg, hogy a régi URL-ek is megmaradjanak, de ezeket átirányítva az új tartalomra, az új URL-re. Erre több módszer is van, maga a Joomla! is tudja (átirányítás beépülő)
A meglevő sablont sem biztos, hogy lehetetlen átemelni, de mégsem ezt javaslom, hanem hogy alakíts ki egy ugyan olyan jellegű felépítést, és a formázást alakítsd ki hasonlóra. Az új technológiák sokat tudnak segíteni pl reszponzív kialakításban, amit a régi vélhetően egyáltalán nem tudott.

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Riki10

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!