Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra

  • Lacite
  • Lacite profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 8 hónapja #5500 Írta: Lacite
Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra téma létrehozva Lacite által
Hogyan lehetne biztonságosan távoli szerveren egy jelenleg jól működő Joomla!2.5.24-et (nemrég frissítettem Admin Tools segítségével) a most megjelent, és már biztonságosnak tűnő Joomla!3.3.3 verzióra frissíteni?
Megcsinálhatom ezt minden gond nélkül a 2.5.24-es verzióba beépített Admin Tools segítségével? Van esetleg valami külön "trükk", amire oda kell figyelni? Vagy más módszerrel próbálkozzam inkább? Nyilván nem fog minden - a 2.5.x verzió alatt jól futó - komponens megfelelően működni, ezek egy részét majd nyilván újra kell telepíteni. De maga a Joomla! verzió frissítése lehetséges-e biztonságosan?
A jelenleg futó verzió teljes tartalmáról Akeeba Backup segítségével biztonsági mentést készítettem (ahogy ezt minden 2-3 hétben megteszem).
Köszönöm előre is a segítséget.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 8 hónapja #5501 Írta: Isodius
Isodius válaszolt a következő témában: Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra
Szia!

Sajnos az túl szép lenne, hogy a 2.5-ös verzió alatt futó komponenseket utólag frissíteni kell, de maga a Joomla gond nélkül frissíthető 3.3-ra. Az én tapasztalatom szerint a Joomla szó szerint összeomlik, amikor ráfrissítem az új verziót. Először ki kell miskárolni, vagyis minden külön telepített komponenst el kell távolítani belőle, majd frissítés után ezeket újratelepíteni. Szóval van vele meló bőven. Szerintem jobban jársz, ha WampServer-en vagy hasonlón csinálod meg, majd onnan töltöd fel a éles szerverre.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 8 hónapja #5505 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra
Alapesetben, minden gond nélkül le kell futnia a frissítésnek. Az Admin Tools sok esetben már felesleges.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lacite

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

  • Lacite
  • Lacite profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 8 hónapja #5507 Írta: Lacite
Lacite válaszolt a következő témában: Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra
Kedves Balázs! Köszönöm a megnyugtató választ (az előző picit elkedvetlenített). Én csak mertem remélni, hogy egy 3.3-as verzió már lesz annyira stabil, hogy a 2.5.24-ről simán lehessen frissíteni.
Megpróbáljam? Lesz-ami-lesz alapon? (Esetleg egy localhost-os frissítést azért kipróbálok, bár tudom, hogy a "körülmények" nem azonosak - s nyilván az eredmény sem...)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 8 hónapja #5509 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Joomla 2.5.24 frissítése Joomla 3.3.3-ra
Csinálsz előtte egy biztonsági másolatot és utána tuti nem lesz belőle baj, hiszen ha esetleg minden kötél szakad, akkor is visszatudod állítani az oldalt az eredeti állapotba. Az új verziók közvetlenül frissíthetők magasabb szériára, tehát lelassult a fejlesztés. Szoftverek esetében akkor szükséges a migrálás, ha olyan nagymértékű változásokat (frissítéseket) eszközölnek, amelyek "átvétele" nem oldható meg, egy szimpla fájlfelülírással. Ilyen volt a 1.0->1.5, és a 1.5->1.6+ átállás is.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lacite

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!