Logora kattintva megjelenő kép

Több
7 éve 1 hónapja #11227 Írta: Pappy
Logora kattintva megjelenő kép téma létrehozva Pappy által
"A szív, csak mert közeleg a Valentin nap"


Amira kiváncsi lennék:

1. Képzeljünk el egy oldalt.
2. Ezen az oldalon képzeljünk el egy footer részt, amiben vannak különböző dolgok amik most annyira nem fontosak mind, csak 1 ezek közül, az pedig egy véletlen képeket megjelenítő modul. Tehát van nekünk egy véletlen képeket megjelenítő joomla modulunk.
3. Ebben találhatóak képek, melyek a media részben egy külön mappában kaptak helyet, de az egyszerűség kedvéért leszűkíthetjük úgy, hogy csak 1 képet jelenít meg állandóan a footerben lévő véletlen képeket megjelenítő modul.

A kérdés:
Lehet olyat csinálni, hogy abba a képbe amit ez a modul a footer részen megjelenít, beleágyazzunk egy linket ami megjelenít egy képet, akár felugró ablakban?
Azaz ha a footer részen lévő képre (logo-ra) kattintunk akkor a lapon felugrik egy ablak, ami megjelenít egy másik képet?

köszönöm szépen
Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #11228 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Logora kattintva megjelenő kép
Képzeld el, hogy Megoldható! :D

A következők kellenek hozzá:
1.) Unite Nivo Slider, vagy hasonló slider modul (én ezt használom) - továbbiakban: UNS
2.) A Regularlabs által készített „Modal” beépülő
3.) Képek - természetesen :)

A UNS által létrehozott vetítésekben megjelenő képekhez lehet kattintható hivatkozást hozzárendelni, és akár a képen megjelenő rövid szöveget is írhatsz.
Ezekben a hivatkozást tartalmazó beviteli mezőkben a Modal beépülő szintaxisával kell megadni a hivatkozást, amit előugró ablakban akarsz megjeleníteni.
Code:
{modal url="http://url.hu/images/kephivatkozas.jpg"}http://url.hu/images/kephivatkozas.jpg{/modal}
A UNS-re működő példát láthatsz itt (főoldalon a jobb hasábban, a "Tevékenységeink" modulban vetített kis képsorozat).
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11236 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: Logora kattintva megjelenő kép
köszönöm szépen! kipróbálom :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #11237 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: Logora kattintva megjelenő kép
Igyekeztem elkezdeni a próbákat, de hibába botlottam.
A modal nem támogatja a 3.5 joomlát csak a 3.6-ot ami viszont most kb megoldhatatlan számomra, ennek oka pedig az, hogy a frisstés sikeresen lezajlik mikor megteszem de utánna az oldal azonnal széthullik, alapjában véve 500as hiba szerű dolog jön elő, sárga táblázat kíéretében és egy csomó warning társaságában.
Ezért a kérdésem az lenne, hogy nincs e elfekvőben egy kicsit korábbi modal valakinél, ami még a 3.5 joomlát támogatta?

köszönöm szépen




megoldva :)
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Pappy által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #11238 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: Logora kattintva megjelenő kép
No van vele pár gondom de remélem csak valami elkerülte a figyelmemet.

új feljemény, ezért a problémák leírását töröltem:

meg sikerült oldani azt, hogy csak 1 kép jelenjen meg, mivel 1 van a mappában, ez jó, viszont folyamatosan köröz a kép közepén egy töltést jelző karika, ez nem annyira jó.

a modal link amit fent kaptam tőled, némi javításra szorult, de lehet hogy ez a régebbi típus miatt van, viszont magában rejtette a modal a példa kódsort.
ami viszont nem igazán működik az annyi, hogy amikor a kicsi képre kattintok, előugrik a nagy kép, viszont nem ablakban, hanem egy külön lapon ahonnan nincs továbblépés, csak a vissza nyíllal lehet távozni a megjelent képtől. Ez miért van?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Pappy által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11239 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Logora kattintva megjelenő kép
Szerintem nagyon megbonyolítod ezt a dolgot. Ha csak egy képről van szó, akkor egyszerűen csinálj egy linket a képre egy image map generator-al és tedd be a helyére. A link típusát meg beállítod felugróra vagy amire szeretnéd.

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!