Engedélyek - kiemelt cikk, csak a saját cikk elkészítésénél!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #547 Írta: tibor16
Sziasztok,
volna egy gondom. Készítettem egy lapot, a kitétel az volt, hogy a tulajdonos is tudjon feltenni cikket.
Gondoltam, az engedélyek beállításával leszabályzom, hogy csak a saját készítésű cikkeit szerkeszthesse, az előre definiált kategóriákban. Mindezt a webes felületen.
Majdnem célban vagyok, de..

A létrehozott cikk csak akkor látszódik ha kiemelt cikk,
- ehhez viszont a legalacsonyabb szint (úgy vélem) a publisher
- akkor viszont tudja az összes cikket szerkeszteni
- amit nem szeretnék! Attól tartok, összedől emiatt a lap.
Mi a megoldás?

Köszönöm előre is a segítséget.

(nem biztos, hogy jó helyre írtam a témát, - kérek ekkor egy áthelyezést...)
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja #555 Írta: Balázs
Ez tényleg egy jó kérdés, mert az alap Joomla ACL csak arra terjed ki, hogy az adott Bővítményt/Szolgáltatást használhassa valaki, vagy sem, módosíthasson benne stb.

Lehetséges, hogy valami olyan megoldás kell, ami Frontendről engedni, cikket írni és feltölteni.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja #557 Írta: coilevi
Nem biztos, hogy jól értem a dolgot, és az ACL-ben sem mélyedtem el még, de cikk-kategóriára lehet adni egyéni hozzáférési jogokat. Ha van egy menüpont, ami ennek a kategóriának a cikkeit listázza, akkor gondolom beléphet és szerkesztheti. De lehet, hogy tök hülyeséget beszélek, tényleg nem értek hozzá. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #560 Írta: Balázs
Megnéztem és ezekkel lehet gazdálkodni:

Cikk-kezelő beállításai:

Konfigurálás
Hozzáférés komponenshez
Létrehozás
Törlés
Szerkesztés
Állapot módosítása
Saját tartalom módosítása

Felhasználói oldal:
Ha azt szeretnénk, hogy valaki cikkírási lehetőséget kapjon az adott kategóriába akkor, azt a felhasználót Publisher csoportba kell rakni, ahol gazdálkodhat majd a Létrehozás, Szerkesztés, Állapot módosítása, Saját tartalom módosítása műveletekkel.
Létre kell hozni egy olyan menüpontot, ami cikkírás típusú, itt beállíthatjuk, hogy kizárólag melyik kategóriába írhat az adott csoportban lévő felhasználó.
A Publisher csoportban lévő felhasználók későbbiek folyamán is tudják utólag szerkeszteni az elkészített tartalmaikat. A bejelentkezés után a saját cikkeik felett meg fog jelenni egy kis jegyzettömb ikon, ahol a kívánt funkciót érhetik el.
Ha szeretnénk, hogy csak a Publisher csoport láthassa csak a cikkírási menüpontot, akkor létre kell hoznunk egy új hozzáférési szintet és ahhoz hozzá kell rendelni a publisher csoportot.

Admin oldal
Itt legalább Manager típus - ez egyénileg bármi lehet, annyi a lényeg, hogy legyen jogosultsága az admin felülethez - le kell tiltani az összes szolgáltatást, majd a Tartalomkezelő beállításaiban meg kell adni, a Hozzáférés komponenshez, a Létrehozás, az Állapot módosítása és Saját tartalom módosítása műveletek. Ezek után igaz látja a többi cikket és a kategóriákat, de ezeket nem módosíthatja és nem nézheti meg a tartalmukat, evvel szemben a saját cikket és kategóriát létrehozhat és módosíthat, a tetszőleges. Itt kategóriára szűkíteni már nem lehet admin oldalon.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #561 Írta: tibor16
Köszi,

haladtam már némileg ezen a területen, - nem teljesen ezzel a módszerrel - de, mindenképpen ki fogom próbálni.
Az, amit az egyik itt fórumozó társammal sikerült összehozni, feltételezi, hogy a többi cikk engedélyeit le kell zárni.
Kétségtelen, ha a Te módszereddel, ezzel nem kell foglalkozni, akkor ez (is) lehet a megoldás. A probléma akkor van, ha pl egy nagyobb forgalmú lapban, vannak olyan közös kategóriák, mint pl Hobby, Színház stb... ééés arra többen is írnak...
- Akkor mi a helyzet?
Erre, úgy tűnik, ez mintha nem jelentene megoldást. Vagy rosszul látom?
Márpedig, az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy a legelképesztőbb, leghihetetlenebb dolgok is megtörténhetnek, - ezt csak azért írom, mert szinte biztos, hiába kérek meg szerzőket, - ne nyúljanak a más cikkéhez, - szinte biztos, hogy meg fog történni... Ha pedig valaki, arra ébred reggel, hogy az Ő cikkéhez hozzányúltak.... ajjaj! A szerzőnél érzékenyebb lelket - mint tudni lehet - nem sokat hord a hátán a föld...
:)
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja #563 Írta: Balázs
A szerkesztés művelete az globális, de ha csak a Saját tartalom módosítása művelet van engedélyezve, akkor másét nem fogja elérni.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!