Több szuper admin jogosultság kiosztása

Több
4 éve 6 hónapja #15092 Írta: Quwick
Több szuper admin jogosultság kiosztása téma létrehozva Quwick által
Sziasztok!

Közel száz Joomla oldalt készítettem már, de adminisztrátori jogosultságot eddig még nem kellett szabályoznom.

Sport oldal eseményeinek és a napi adatinak megjelenítéséhez tettem fel három darab komponenst.
Ennek a három komponensnek az adminisztrátori oldal szerkesztéséhez szeretnék jogosultságot adni az edzőknek.
A célom az, hogy máshoz ne legyen hozzáférésük, vagy akár ne is lássák a többi menüt!

Találkoztam több demó oldallal is, ahol publikussá tették az adminisztrációs oldalt, lekorlátozva.

Nem találok olyan kiegészítőt, ami erre a célra megfelelő volna.
A jogosultság részletes beállítása szerintem elég összetett lenne. (Igaz, nem is találom már a komponensek hozzáférését sem!)

Tudtok tanácsot adni?

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 6 hónapja #15094 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Több szuper admin jogosultság kiosztása
Nem szükséges külön kiegészítő.
Fel kell venni új felhasználói szintet vagy esetleg használhatod a Publisher csoportot.
Ezután a komponensek beállításainál (Engedélyek) tudod beállítani mely csoportnak milyen jogosultságai vannak az adott kiegészítőhöz.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Quwick

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 6 hónapja #15095 Írta: Quwick
Quwick válaszolt a következő témában: Több szuper admin jogosultság kiosztása
Erre nem is gondoltam!
Szerkesztői jogosultsággal az adminisztrációs felület teljesen üres, és csak az jelenik meg amit super user a beállításokban engedélyezett!

Nem láttam a fáktól az erdőt! :)
Nagyon szépen köszönöm!

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!