Túl sok felhasználói csoportból és jogosultsági szintből származó probléma

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #6618 Írta: Isodius
Sziasztok!

Egy elég komoly problémába ütköztem, amire egyelőre nem találtam megoldást. A probléma lényege abból adódik, hogy több mint 200 felhasználói csoport és ugyanennyi jogosultsági szint van az oldalamon beállítva és ez hónapról hónapra csak gyarapodik. Az ebből származó hiba pedig úgy néz ki, hogy sem a globális konfigurációt, sem más bővítmények beállításait nem tudom az admin felületről állítani. (Ráadásul nincs minden bővítménynek egy configuration.php fájlja, ahol manuálisan átírhatom a paramétereket. A problémával kapcsolatban Balázzsal már futottunk egy kört ebben a témában . Illetve az alábbi fórum javítási javaslatait is lépésről lépésre végigcsináltam, de a hiba nem változott: Global configuration freeze with several menus

Emiatt azon kezdtem el gondolkodni, hogyan lehetne kiváltani azt a sok jogosultsági szintet. Amiért ezekre szükség van, az az, hogy előadások hanganyagait lehet megrendelni és letölteni az oldalról. Ebből kifolyólag minden egyes hanganyagnak saját felhasználói csoportja és jogosultsági szintje van, amit megvásárlás esetén engedélyezek az adott felhasználó profiljában.

Tudtok esetleg valamilyen bővítményt javasolni, amivel a fent vázolt jogosultsági szerkezetet ki lehetne váltani?
(Gondolkodtam már Joomláról Drupálra váltáson is, de igazából szeretem a Joomlát könnyű kezelhetősége miatt, és ráadásul több fizetős sablonom és bővítményem is van hozzá.)

Elnézést kérek a hosszas leírásért, és minden választ, ötletet előre is köszönök.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Isodius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #6619 Írta: Balázs

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #6621 Írta: Isodius
Köszönöm a tippet, kipróbálom a demo oldalát. Remélem elég részletesen le lehet tesztelni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #6622 Írta: Zotius

Isodius írta: Sziasztok!
... előadások hanganyagait lehet megrendelni és letölteni az oldalról. Ebből kifolyólag minden egyes hanganyagnak saját felhasználói csoportja és jogosultsági szintje van ...


A leírtak alapján szerintem nem a Music Collection-ra van szükséged.
Körülnéztem a JED-en, kereséshez a "paid download" kulcsszavakat írtam a keresőbe.
A kapott eredmények közül talán a PayPal IPN download kielégítheti igényeidet.
Leírása szerint:
"PayPal IPN Download can help you sell your digital products such as mp3, video files, zip archives, or PDF files."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #6623 Írta: Balázs
Én ha jól értelmezem, itt vmi olyasmi kell, amellyel kiváltható a komplex jogosultságfa, amely a lassulást okozza. Lehet, hogy elég lenne egy olyan plugin amellyel, egy-egy felhasználó pl. ID alapján való hozzárendelése valósítható meg egy tartalomhoz, további csoportozás nélkül. (Pl. OSD Content restriction )

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #6624 Írta: Zotius
Indulj ki abból, mi a megoldandó feladat. Szerintem a jogosultságok szaporítása eleve rossz megközelítés, mivel Isodius azt írja, hogy megrendelt hanganyagok letöltését kívánja megoldani.
Letöltendő: a termék, Letöltő: a felhasználó. A letöltést pedig megrendeléshez kell kötni, nem személyhez.
Már most, hogy csak kb. 200 terméke van, már borul az egész. Mi lenne még több terméknél, még több felhasználónál?
Mi lenne, ha valaki több hanganyagot is le kívánna tölteni (1:n), vagy egy hanganyagot többen is letöltenének (1:m)?
Akkor sehogyan sem fogod tudod összehozni ezt a jogosultságokkal... :D
Gyakorlatilag a "személyek:hanganyagok" viszonya "m:n" kapcsolatban áll egymással, ezért nem jó rá a jogosultságkezeléses módszer.
Ha valaki megrendelt egy letöltendő valamit, akkor ahhoz kell hozzárendelni egy linket, mellyel letöltheti – feltételezésem szerint, miután kifizette a megrendelését. Ez tisztán fizetős-letöltés feladat. A javasolt komponens ezt tudja.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!