Google Analytics használata joomla 3.x alatt.

Több
9 éve 7 hónapja #5607 Írta: kocsislaci
Google Analytics használata joomla 3.x alatt. téma létrehozva kocsislaci által
Üdv!!

Szeretném ténylegesen lekövetni látogatóimat, és mindenhol azt olvasom hogy a normál látogató követők alkalmatlanok erre a célra a mai korban. Helyette a Google Analytics szolgáltatását ajánlják.

Nos én felraktam a Nice Google Analytics kiegészítőt ahová beírtam az adatokat a google viszont azt írja
"Legutóbb ellenőrizve: 2014.08.28. 9:19:57 PDT
Az Ön webhelyének kezdőoldalán a rendszer nem észlelte a Google Analytics nyomkövetési kódját. Ahhoz, hogy az Analytics működjön, Önnek vagy a webhely rendszergazdájának a webhely minden oldalához hozzá kell adnia a kódot."


A kérdés hiába a kiegészítő akkoris be kell írni a script kódját valamelyik fájlba?
Esetleg a googlet nem zavarja be hogy a joomla nem a root könyvtárban van hanem a domain.hu/joomla mappába? (az index.html fájlba átirányító script került)...

Köszönöm!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 7 hónapja #5608 Írta: kisgal
kisgal válaszolt a következő témában: Google Analytics használata joomla 3.x alatt.
Szia!

Próbáld ki az alábbi plugin-t is. Én ezt használom 1 éve és me vagyok elégedve vele.

extensions.joomla.org/extensions/site-ma...s-google-based/24113

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja #5623 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Google Analytics használata joomla 3.x alatt.
Szia!

Köszönöm! Úgy néz ki működik! :D
Azt leírom hogy aki használ ilyet az aktiválást követően ne várja rögtön az adatokat. Nekem majd fél nap volt míg megjelentek az első adatok!

Köszönöm!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #5626 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Google Analytics használata joomla 3.x alatt.
Nem tudom, kinek melyik az egyszerűbb:
  • plugint telepíteni és üzembe helyezni (bekapcsolni), vagy
  • a sablonod index.php fájljába az alábbi pár soros kódot beilleszteni közvetlenül a </head> zárótag elé:
    Code:
    (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-xxxxxxxx-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
    (Régebben nekem ez egyszerűbbnek tűnt)
Ez a kód a Google Analitics oldaláról szerezhető be.
Az 'UA-xxxxxxxx-1' azonosítóban az x-ek helyén az oldalad egyedi azonosítóját tárolja.

Ha a site-on többféle sablont használsz, akkor értelemszerűen mindegyik sablon index.php fájljába el kell helyezni.
Egyébként ha Gantry keretrendszert használsz, akkor az mindezt automatikusan elintézi mindenféle külön plugin nélkül, Neked csupán a Google Analitics azonosítódat (UA-XXXXXXXX-Y) kell megadni.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!