Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #2752 Írta: boy
Egyik oldalamhoz kellene vakbarát változatot készítenem. Ti hogy kezdenétek hozzá? Létezik kész megoldás 2.5-ös joomlához?

-gf-
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #2753 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése
Vannak kifejezetten akadálymentes weblapok elkészítésére megalkotott szabványok. Ez a megrendelőtől függ, hogy mennyire veszi ezt szigorúan vagy sem. Web Akadálymentesítési Útmutató 2.0: www.w3c.hu/forditasok/WCAG20/
Nagy vonalakban: kép nélküli, sötét háttér, az alap betűmérettől nagyobb (12px<), kiemelő színek használata (sárga) javasolt.

A Pannon Egyetem jelenlegi oldala Joomla! 2.5 alapú és ott így oldották meg: uni-pannon.hu/?template=beez

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja #2754 Írta: boy
boy válaszolt a következő témában: Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése
Bocsánat, félreérthetően fogalmaztam. Nem magára a végeredményre lennék kíváncsi (bár ez a sárga-fekete kombó elterjedt, de vita van róla), hanem technikailag hogy működik Joomla alatt? Duplikálom a tartalmat? Régebben csináltam, de akkor volt template váltó. Most az nem is kell, de duplikált tartalom nélkül hogyan rendeljek más templatet a tartalmakhoz?

-gf-

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #2755 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése
Így elsőre duplikálással biztosan meg lehet oldani, továbbá érdemes lehetne ránézni a Template Selector bővítményre.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja #2756 Írta: Petrov12
Petrov12 válaszolt a következő témában: Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése
ez engem is érdekel,,,

mit csinál ez a bővitmény?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja #2757 Írta: boy
boy válaszolt a következő témában: Akadálymentesített/vakbarát Joomla! sablon készítése
Esetleg nézd meg a demóját, a fejlesztő oldalán... link

-gf-
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Petrov12

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!