Kereskedelmi és bolt bővítmények

Virtuemart kosár mentése felhasználói profil nélkül

Több
6 éve 2 napja #13365 Írta: csezo
Nem tudom létezik-e rá megoldás, de szeretnénk elmenteni egy virtuemart áruházban az elhagyott kosár tartalmát.
Ügyfél kosárba teszi az árut, de mielőtt kifizetné elhagyja az oldalt.
Ha legközelebb visszatér egy emberi időn belül (cél a két hét lenne), akkor az ott várja meg őt.

Erre létezik is kiegészítő, de csakis olyan megoldással találkoztam, hogy ha a felhasználó bejelentkezett (regisztráció után)

A csavar a dologban az, hogy szándékosan nem használ az oldal regisztrációt, mindenki vendégként vásárol (az már egy másik kérdés, hogy miért)

Erre valakinek ötlete?

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #13366 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Virtuemart kosár mentéses felhasználói profil nélkül
Kérdés, hogy mi alapján tárolja a rendszer adott fehasználót és az ő kosarát, ha nincs profil? Nekem az első gondolatom IP-alapú tárolás, de ez meg nem egyedi. Mi van akkor, ha én egy hét múlva más IP-t kapot a szolgáltatatómtól, akkor hogy kapom vissza a kosaram tartalmát?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 napja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 napja #13370 Írta: csezo
csezo válaszolt a következő témában: Virtuemart kosár mentéses felhasználói profil nélkül
Az elv szerintem nem ördöngös: cookie.
Az a konkrét gépen marad, hacsak nem törlik.....
Itt az lenne a kérdés, botlott-e már bele valaki ilyen feladatba?

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 napja #13372 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Virtuemart kosár mentéses felhasználói profil nélkül
Nem pontosan az amit szeretnél, de ezzel a pluginnal a vevő el tudja küldeni a kosár tartalmát.
www.daycounts.com/shop/virtuemart-3/send-cart-plugin
Egyszer kellett volna egy ügyfélnek akinek kellett volna, de aztán még sem.
Az biztos, hogy regisztráció nélkül működik a link elküldés és ha rákattintok valóban az a kosár tartalma ami volt.
Gondolkozzunk egy kicsit, ha ez egy linkből nekem visszaállítja a saját kosaramat akkor azt valahol csak kell hogy tárolja és utána a linkből vissza tudja állítani. Ha ez igaz akkor már csak azt kell megnézni hol tárolja, hogy azonosít és utána már visszatöltheted a vevőnek a kosarat elküldött link nélkül is.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja #13403 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Virtuemart kosár mentéses felhasználói profil nélkül
Tulajdonképpen Te magad írtad meg a választ a kérdésedre. Méghozzá a csoki a lényeg. Ha nem törli a mókus a csokit akkor ha vissza megy a boltba, ott marad neki a kosár tartalma. A kérdés az, hogy meddig (általában 90 nap) illetve, hogy mit jelent a "kosár mentése"?

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!