Kereskedelmi és bolt bővítmények

Virtuemart cache probléma

Több
6 éve 7 hónapja #12389 Írta: lelek
Virtuemart cache probléma téma létrehozva lelek által
Sziasztok,

Joomla 2.5.19 verziót használom, valamint virtuemart 2.0.20b verziót. Tudom, hogy a virtuemart es a joomla verziőt lehetne frissiteni de nem akarom, szeretném ezeket a verziókat megtartani.

A problémám a következő: használom a VirtueMart Products modult viszont ha a termék oldalon megnyomom a F5 akkor frissités után nem változnak meg a Virtuemart Products modul által megjelenitett termékek. Viszont ha a kategőria oldalon vagy bármely más oldaon megnyomom az F5 akkor a Virtuemart Products modul által megjelenitett termékek megváltoznak.

Használom a joomla cache plugint valamint jbetolo és jotcache komponenst.

Tud valaki segíteni ?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #12390 Írta: csezo
csezo válaszolt a következő témában: Virtuemart cache probléma
a cache működése pont ezt kell, hogy csinálja: a helyett, hogy mindenféle furmányos kódfuttatások után előálló kimenetet (megjelenítendő tartalom) állítunk elő újra és újra, eltároljuk a "választ".
Ez egészen addig jó is, amíg mondjuk egy cikket kell megjeleníteni, hiszen a cikk szövege jó eséllyel mindig ugyan az.
Nem így a VM product page esetében, és még kevésbé a fizetési oldalak esetében.Szóval ezeket vedd ki a gyorsítótárazásból (kivétel listára kell tenni)

A kezdőoldalra ez jó, a kategória oldalakra is, ha azok nagyjából állandóak. Így gyorsan betöltődik, nem áll tovább a látogató

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja csezo által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 7 hónapja #12391 Írta: lelek
lelek válaszolt a következő témában: Virtuemart cache probléma
Szia,

Köszönöm a választ.

Sajnos nem tudim hogyan vegyem ki a VM product page-t a gyorsítótárazásból. Nem tudom hova clickeljek, nem tudom hova menjek és mit csináljak az admin részben.

Tudnál még egyszer segíteni ?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 7 hónapja #12392 Írta: csezo
csezo válaszolt a következő témában: Virtuemart cache probléma
Sajnos ezeket a komponenseket nem ismerem fejből, így pontosan azt sem tudom, hol lehet kivétel listát tenni.
Ha akad olyan (Zotius, Balázs ???) Aki tudja fejből, akkor ők el tudják mondani. Ha nem, akkor kellene egy admin hozzáférés, hogy valaki meg tudja nézni.
Nyilván azt csakis privátban, nem itt a fórum felületen

Ha értékesnek találtad a hozzászólást, azt a "KÖSZÖNÖM" gombbal jelezheted.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 7 hónapja #12400 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Virtuemart cache probléma
Első körben azt kellene megnézni, hogy a modulban be van állítva a paraméterek között, hogy ne cache-selje a tartalmát.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!