Kereskedelmi és bolt bővítmények

Virtuemart "product_name" Autofill vagy auto populate

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #3384 Írta: wartime
Létezik egyáltalán olyan form plugin, amivel a virtuemart2 termék részletes nézetében be tudom tölteni a termék nevét?

A BreezingForms - ban, amit évek óta használok, eddig nem tudtam megoldani. A JFactory::getURI , getTitle, és társaival próbálkoztam, de egyik sem a jó megoldás. (A termék neve a virtuemartban nem a title, hanem product title, tehát azzal sem azt jeleníti meg, még akkor sem, ha a virtuemart, temék, termékleírásban egyedi oldalcímet adok meg.)

Ha valaki tud rá megoldást, kérem segítsen !
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja wartime által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 5 hónapja #3386 Írta: Beni
Beni válaszolt a következő témában: Virtuemart "product_name" Autofill vagy auto populate
Mi a célod vele? Illetve hova akarod betölteni a nevét? Az alap VM sablon kiírja a termék nevét... De ha ezen az oldalon belül máshol is kell, az is megoldható sablonnal.
Tehát pl fent szerepel a terméknév, és te mondjuk az oldal alján is szerepeltetni akarod?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 5 hónapja #3389 Írta: wartime
wartime válaszolt a következő témában: Virtuemart "product_name" Autofill vagy auto populate
A php és a template felülírás nem akadály, a BreezingForms -t is évek óta használom. A cél az, hogy a webáruház termék részletes nézetében legyenek ajánlatkérő formok. pl ajánlatkérés a termék beépítésére!(tehát ne csak megjelenjen terméknév a formban, hanem szerepeljen a visszaigazoló és a webáruháznak szóló emailben, és visszakereshetően az adatbázisban is, hogy éppen melyik termék oldaláról érkezett). Eddig ha ilyesmire volt szükségem, akkor külön formokat készítettem, és azokat ágyaztam a kérdéses cikkekbe
Code:
{BreezingForms: formneve}
, de évek óta idegesített, hogy nem ez a jó megoldás, csak a nulláról megírni egy jó formot nekem hónapok kérdése. A BreezingForms -ban nem müködik a
Code:
<?php echo $this->product->product_name ?>
php kód. A joomla dokumentációban sem találtam lehetőséget a teméknév formban való megjelenítésére, csak a title, és link lehetőségére, és ezek is működnek, csak ez sem felel meg. Fizetős megoldásokat sem találtam, bár ez inkább szegényes angoltudásomnak köszöhető. Külföldi fórumokon is inkább csak mások panaszait, és nem működő próbálkozásait találtam.
A termékenkénti külön formok a jelenlegi valószínüleg nagy termékszám miatt nem jöhetnek szóba. Egyszerűbb lenne ha egy formot ágyaznék a termék részletes nézetébe, és ez mindig kitöltődne a $this az éppen képernyőn megjelenő termék nevével, az oldal betöltődésekor. Már körvonalazódik bennem, Hogy a BreezingForms Manage Scripts nél megjelenő új script lesz a megoldás, de ehhez ismernem kellene a javascript nyelvet is, amit sajna nem ismerek.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 5 hónapja #3390 Írta: Beni
Beni válaszolt a következő témában: Virtuemart "product_name" Autofill vagy auto populate
Így már értem!
BreezingForms-ot sajnos nem ismerem. Ezt találtam, de gondolom már nézted...?
extensions.joomla.org/extensions/extensi...administration/20631
docs.polishedgeek.com/wiki/pages/viewpage.action?pageId=3178821

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #3391 Írta: wartime
wartime válaszolt a következő témában: Virtuemart "product_name" Autofill vagy auto populate
Igen, de sajnos ez a checkoutnál jeleníti meg. Az az ügyfél aki már a checkoutnál van, az már nem akar ajánlatot kérni :( .
Viszont most már biztos vagyok benne, hogy jQuery lessz a megoldás kulcsa. Létrehoztam egy
Code:
function ff_title_inputba(element, condition){ element.value = document.title; }
scriptet a BreezingForms-ban, elem inicializálás típussal, amit a beviteli mező advanced fülecskéjén az oldal betöltődésekor checkboxot kipipálva már automatikusan kitölt a title adataival. Ha a webáruház, termék, Termékleírás mező alatt, a Meta információban megadod egyedi oldalcímnek a terméked nevét, akkor a termék részletes nézetben az lesz a Title.

Remélem a megoldással segítettem pár embernek abban, hogy jobb funkcionalítású webáruházat építsenek! Neked pedig köszönöm az érdeklődést, és arám szánt idődet
(talán kapok egy-két köszönömöt is, hiszen napokat töltöttem el a megoldással, amit még csiszolgatni fogok néhány jQuery-s lecke után :) )

ui. Nah eddig nem volt kedvem vigyorogni :) :) :)

Ezenkívül ha a BreezingForms inputmezője értékének megadod a
Code:
<?php return JFactory::getURI(); ?>
és a formot a termék leírásába ágyazod, akkor a terméked linkjét is el tudod küldeni
Code:
{BreezingForms: formodneve}
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja wartime által. Indoklás: kódjavítás

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!