ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító

Több
11 éve 4 hónapja #1306 Írta: Balázs

ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító - Joomlabs.huSokunkkal előfordulhatott, hogy a Joomla által automatikusan létrehozott generator tag-et elszerettük volna távolítanunk az oldalunk forráskódjából, de nem igazán találtunk rá a megoldásra.

Miért is hasznos egyáltalán az eltávolítás, tehetnénk fel a kérdést. Egyrészről ez egy felesleges plusz sor, maga a Joomla felhasználó licenc pedig nem tiltja a kiíratás blokkolását, másrészről saját oldalunkat védhetjük meg, ha nem adjuk mindenkinek a tudtára, hogy Joomla alapokon fut a weboldalunk.

Mit is kell tennünk?

Bővebben...

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisgal, Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 1 hónapja #16275 Írta: Mary S.
Mary S. válaszolt a következő témában: ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító
Az előfordulhat, hogy az 1. pontban jelzett link nem működik?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 1 hónapja #16276 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító
A cikkben szereplő kiegészítő itt elérhető: www.richeyweb.com/software/joomla/plugins/7-byebyegenerator
Vagy megoldod az itt leírtak szerint: www.infyways.com/how-to-remove-meta-tag-...tor-from-joomla-3-x/

Én személy szerint nem tartom annyira fontosnak ennek az elemnek az eltávolítását, mert vannak más "nyomok" is amelyekkel kideríthető, hogy Joomla oldalt futatt-e a weboldal.
  • Ha nincs védve az admin felület akkor a domain/administrator beírása
  • /components/ keresése a forráskódban
  • /templates/ kesreése a forráskódban stb.
Fontosabb az oldal biztonságának fokozása.
.htaccess-sel vagy olyan kiegészítőkkel mint tűzfal....

 

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 1 hónapja #16281 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító

Mary S. írta: Az előfordulhat, hogy az 1. pontban jelzett link nem működik?

Ellenőriztem a hivatkozást, és szerintem működik.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 1 hónapja #16282 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: ByeByeGenerator - a Joomla generator tag eltávolító

kovacshazi írta: Én személy szerint nem tartom annyira fontosnak ennek az elemnek az eltávolítását, mert vannak más "nyomok" is amelyekkel kideríthető, hogy Joomla oldalt futatt-e a weboldal.
 

Szerintem olyan automatizált szkriptek esetén, amelyek csak ezt vizsgálják hasznos lehet.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!