error_log fájl „hízásának” elkerülése - Marco's SQL Injection - LFI protection

  • Zotius
  • Zotius profilkép Témaindító
  • Távol
  • Platina fokozatú fórumozó
  • Platina fokozatú fórumozó
Több
5 éve 4 hónapja - 5 éve 4 hónapja #14242 Írta: Zotius
Marco Maria Leoni Marco's SQL Injection - LFI protection beépülője nagyon hasznos bővítmény a Joomla oldalak SQL injekció általi támadásainak kivédésére.
Csupán egyetlen gond van vele: A szerző ezt a plugint láthatóan már több éve nem fejleszti. A legutóbbi, 1.6 verziót 2015-ben adta ki.
A PHP verziók fejlődése következtében a plugin egy helyen olyan elavult kódot használ, ami a Joomlával üzemelő oldal error_log fájlba rendszeresen újabb és újabb figyelmeztető üzeneteket generál:
Code:
PHP Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/kisalfol/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15
A szerző honlapján található megoldás szerint a hiba kiküszöbölésére egy helyen egy apró módosítást kell végezni a kódon:
Nyissuk meg szerkesztésre a plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php fájlt, és a 15. sorban a függvény rendszer által kifogásolt nevét írjuk át erről
Code:
function plgSystemMarcosinterceptor( &$subject, $config ){
erre:
Code:
function __construct( &$subject, $config ){
Így a plugin előnyeit továbbra is élvezhetjük az error_log fájl „hizlalása” nélkül.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 4 hónapja Zotius által. Indoklás: apró elgépelés javítása
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Petronella, csezo

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 4 hónapja #14243 Írta: Balázs
Ez egy hasznos hozzászólás, szerintem megér külön egy cikkbejegyzést is, köszi!

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!