JComments kéretlen emailek a komponenes törlése után is

Több
6 éve 1 hónapja #13231 Írta: Antono
Sziasztok.
JComments bővítmény volt telepítve, pár hete rengeteg spamet kaptam chaptcha ellenére is, így végül 2 napja töröltem az egész bővítményt.
Ma reggelre ismét tele volt az email fiókom Mail delivery failed: returning message to sender tárgyú levelekkel:

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

akoajpiqe@aas.domailnew.com
retry time not reached for any host after a long failure period

Mivel be volt állítva, hogy kapjak értesítést az új hozzászólásokról, nyilván ezek lennének azok, kiderül hogy a JComments a ludas.
Vajon hova fészkelte be még magát, hogy továbbra is működik a háttérben?

Most frissítenénk egyébként az oldalt 2.5-ről 3.8-ra, vajon a problémát ez megoldja majd?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #13232 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: JComments kéretlen emailek a komponenes törlése után is
Szia!

Az adatbázisban kellene kitörölni a jcomments táblákat. Akkor már biztos nem kapsz spam üzenetet.
Viszont a probléma amit leírtál az más tészta.
Ezeket az üzeneteket azért kapod mert a saját email címedről Te, vagy egy robot emailt küldött erre az email címre akoajpiqe[kukac]aas.domailnew.com

Az üzenet pedig arról szól, hogy nem lehet kézbesíteni erre a címre.
Ezt egy idő után fel szokta adni az email küldő és nem próbálkozik többet de nem árt ha átnézed a kimenő és elküldött üzeneteidet.

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja jemie által. Indoklás: spam email bannolása
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Antono

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #13233 Írta: Antono
Antono válaszolt a következő témában: JComments kéretlen emailek a komponenes törlése után is
Oké, megnézem az adatbázis táblákat.

A leveleket nem én küldtem, megnéztem.
A kimásolt rész után ugye megmutatja, mi volt az el nem küldött levél, abban van:

<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="content-type" />
<meta name="Generator" content="JComments" />
</head>
Illetve egyértelműen kiderül, hogy a valószínűleg robot írt egy hozzászólást az oldalon, bejelölte, hogy kér másolatot magának, de ezt nem tudja neki elküldeni a rendszer.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Antono által. Indoklás: Nem jött több spam, megoldva.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!