Joomla Virtuemart HTTP ERROR 500 hibajelzést ad a Termékek megjelenítésekor

Több
3 éve 11 hónapja #15737 Írta: bartfaib
Joomla Virtuemart HTTP ERROR 500 hibajelzést ad a Termékek megjelenítésekor. IE-ben csak üres lapot ad, hibát nem, Chrome-ban adja a hibát.
Régen jó volt, aztán feltöltöttem termékeket és most ezt a hibát adja. Arra gyanakszom, hogy nem tudja megjeleníteni az összes terméket, azért csinálja, mert amikor egy alkategóriát állítok be kezdőkategóriaként, akkor jó, illetve amikor csináltam egy összes termék alkategóriát, akkor az is hibát ad.
Ha átállítom a hibajelentést maximumra, akkor viszont a "Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 438272 bytes) in /home/bbshu/public_html/shop/libraries/src/Document/HtmlDocument.php on line 796" hibát adja.
(Amúgy frissíteni sem lehet, ‎3.9.16 verzió van most fent, de nem csinál semmit, ha frissíteni akarok.)
Esetleg be lehet állítani valahol a termékek számát oldalanként, vagy a rendszerben esetleg a szerveren mit kell átállítani, hogy működhessen?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15739 Írta: kovacshazi
Első körben azt kellene megnézned, nem töltöttél-e fel termékképnek több megás digitális fényképezővel készült képet.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bartfaib

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15740 Írta: bartfaib
Köszönöm a választ.
átlag 100kb méretű képek vannak fent, és 150 termékről van szó. (A termékek leírásában viszont vannak fent képek nagyobb mennyiségben, de az nem jelenik meg a terméklistában.)
Viszont hogy töltöttem fel újabb termékeket, már az egyik alkategória is ezt csinálja.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15741 Írta: kovacshazi
Átlag 100kb nem meggyőző, egy kép sem lehet több megás! Tudom úgy tűnik ezen lovagolok, de mindenképpen tisztázni kell, hogy egy kép se legyen több megás.
A listázandó termékek számát egyébként VM konfigban vagy akár kategóriánként is tudod állítani. A problémás kategóriánál lehet érdemes egyesével csökkenteni a mennyiséget és megnézni mely termék az utolsó amelyiknél még nem jelenik meg illetve megjelenik a lista. Azt a terméket vizsgáld

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15748 Írta: bartfaib
Nagyon köszönöm a segítséget. A termékképek közt egy sincs nagyobb, 220k a legnagyobb, de átalg 100k-sak. Kategóriánként beállítottam, ott most már működik is, csakhogy a főkategóriában lehet választani (150-et, ami jó is lenne, ha megjelenne), és ha azt valaki kiválasztja, akkor ismét használhatatlanná válik. Első körben ezt korlátozni is megoldás lenne, bár lehet, hogy máshol lehet a valós gond, mert frissíteni sem lehet.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15750 Írta: kovacshazi
Azért 150 termék egy lapon, nem kevés.
150 x 150 kilobytes = 22.5 megabytes
Valószínűleg nem kapsz elég memóriát a szerveren, de ekkora oldalt a Google PageSpeed is erősen megszól. Ki akar egy oldal betöltéssel ekkora mennyiséget letölteni mobilon? Ez már videónak is sok!

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!