Hogyan javítható az "1267 Illegal mix of collations ..." hiba?

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #14246 Írta: Zotius
Munkahelyem intranet oldalán rendszeresen találkozunk az alábbi hibaüzenettel, a frontenden és a backenden egyaránt:
Code:
1267 Illegal mix of collations (utf8_general_ci,IMPLICIT) and (utf8mb4_general_ci,COERCIBLE) for operation '='
A dolog érdekessége, hogy ez mindig csak első alkalommal látható, és csak ennél a webhelynél. A többi webhelyen ez a hiba egyszer sem jelentkezett.
Pl. a backenden a belépési képernyőn először ez látható:


Miután a [ Vissza a vezérlőpulthoz ] gombra kattintok, megjelenik a „rendes” belépési képernyő és utána minden rendben van, lehet dolgozni.
Hasonlóan a frontenden, a legelőször megjelenő képernyőn ugyanez a hibaüzenet látható, de miután [F5]-tel frissítek, a hibaüzenet többé (aznap) nem jelenik meg, általában csak másnap újból az oldalra lépve, de most pl. sikerült ismét "elcsípni" a kis gonoszt, így ezt a képet is mutatom:

Rágugliztam a hibaüzenet szövegére, de a sok találat között nem tudtam kihámozni a megfelelő megoldást.
Vajon mi ennek a problémának a megfelelő megoldása a Joomla 3.9 alatt?
Feltételezem, hogy phpMyAdminban kell valamit igazítani valahol a collation-nál, de nem vagyok biztos benne, így ezért inkább nem nyúltam hozzá.
Ez az üzenet bizalmas információkat tartalmaz.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Zotius által. Indoklás: 2. kép feltöltése

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #14247 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan javítható az "1267 Illegal mix of collations ..." hiba?
Különbözőek az adatbázis illesztések. A Joomla! alapesetben utf8mb4_general_ci illesztést használ, régebbi bővítmények pedig utf8_general_ci illesztést és ez okozhatja a problémát.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zotius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 5 hónapja #14248 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan javítható az "1267 Illegal mix of collations ..." hiba?
Ellenőrizni egyébként a phpMyAdminban könnyedén tudod.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zotius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #14249 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan javítható az "1267 Illegal mix of collations ..." hiba?
Ezt tudom, de így végig kell pötyögni az összes táblát. Valami gyorsabb megkeresési lehetőségre gondoltam a kérdéssel.
Egyébként azt hiszem megvan a "ludas": eddig a Unite Nivo Slidert használtam, amelyik a képeket rotálja a címoldalon, és csakis ott.
Ennek már módosítottam is a collation adatát, De így némi gondok merültek fel, ezért rövidre zártam a dolgot:
Ezt a régebbi slidert eltávolítottam és tettem fel egy újabbat. Remélem, ezzel a probléma végleg megoldódott.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Zotius által. Indoklás: Megoldva.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 5 hónapja #14250 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan javítható az "1267 Illegal mix of collations ..." hiba?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!