Fájlok másolása utáni hiba

Több
4 éve 1 hónapja #15544 Írta: gpulics
Fájlok másolása utáni hiba téma létrehozva gpulics által
Jó napot, vagy sziasztok!
Új vagyok itt (kb. két hete olvasgatok csak).

A fiam osztályfőnökének készítek egy honlapot az iskolába. Nincs nagy tapasztalatom, korábban készítettem pár honlapot html-ben. Ezzel a háttérrel én voltam a szülők közül a leg "tapasztaltabb", így felajánlottam, hogy szívesen fáradozok vele.

Emiatt készítettem egy joomla honlapot wampserveren (ez az első). Tárhelyszolgáltatóra próbáltam már feltenni Kickstarttal (valamiért nem indult el), próbáltam manuálisan is, de elkeveredtem az adatbázis beállításoknál. Ezután kipróbáltam, hogy át tudom-e tenni a weboldalt egy másik helyre a saját gépemen.
A www mappában létrehoztam egy próba mappát. Ide feltelepítettem ismét a joomla-t ugyanazokkal az alap beállításokkal (weboldal neve, adatbázis beállítások, stb.) amivel az eredetit. Ezt követően töröltem a teljes tartalmát és az eredeti mappa teljes tartalmát átmásoltam a próba mappába és a configuraton-ban a a log és tmp path-nél átírtam a mappa nevét.
Az eredeti mappában ahol a weboldalam volt nem változtattam semmit, nem nyúltam semmihez.
Mondanom sem kell, hogy nem működött, az új mappában egy teljesen új oldal van és nem a régi.

Ezután fogtam és a www mappából egy delete-el töröltem ezt a próba mappát.

Ezután vettem észre, hogy az eredeti mappában az eddig működő weboldal helyett is alap joomla beállítások lettek!
Hol ronthattam el az eredetit úgy, hogy nem módosítottam?
Most kezdhetem az oldalam elkészítését az elejéről?

Ui.:
Ha a problémámat nem a megfelelő témába írtam, akkor elnézést. Igazából egyik kategóriába sem tudtam besorolni. Nyugodtan tegyétek át a megfelelő helyre, ha lehetséges.

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv:
Gergő

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 1 hónapja #15545 Írta: gpulics
gpulics válaszolt a következő témában: Fájlok másolása utáni hiba
...kis agyi kikapcsolódás után a hibára már rájöttem, csak a megoldásra nem.

Amikor telepítettem a www/proba mappába az joomla-t, akkor az adatbázis beállításnál ugyanazt az előtagot használtam. :-(
Ezzel felülírtam az adatbázist.

Erre lenne jó megoldás, hogy az akeeba backuppal csinált biztonsági mentést (abban benne van az eredeti adatbázis elvileg) vissza telepítem kickstarttal, csak az a baj, hogy a kickstart nem működik.

melléklet nem található

melléklet nem található



A kickstartban a kézikönyben leírtakkal ellentétben csak két fájl van:
en-GB.kickstart.ini (ezt már azóta pótoltam magyar nyelvűvel)
kickstart.php

Nincs benne:
jquery.min.js
json2.min.js

Talán a 2 hiányzó fájlt kellene beszereznem és akkor működne?
-Honnan lehet letölteni?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #15546 Írta: gpulics
gpulics válaszolt a következő témában: Fájlok másolása utáni hiba
Itt van a mellékletben két kép a kickstartról.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hónapja gpulics által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 1 hónapja #15547 Írta: gpulics
gpulics válaszolt a következő témában: Fájlok másolása utáni hiba
Sziasztok,
sikerült megoldani mindent, a biztonsági mentésből, még szerencse, hogy az akeeba backup-al kétféle mentést készítettem (*.jpa és *.zip mentést is).
A kickstart ugye nem működött, eddig azt gondoltam, hogy a zip-tömörítést is a kickstarttal kell futtatni (nem is értettem, hogy miért lehet választani a tömörítés módja között).
A zip-állomány kicsomagolása után a visszaállítás elindult a honlap behívásakor, vagyis a kickstart-ra egyátalán nem volt szükség. Visszaállításkor a biztonsági mentésből vissza állt az adatbázis.

Azóta már élesben is feltettem a honlapot a tárhelyre.
-A tárhyelyen létrehoztam egy adatbázist, felhasználóval.
-Kicsomagoltam és futtattam a biztonsági mentést a *.zip állományból.

Konklúzió:
Biztonsági mentéskor az akeeba-val *.zip állományt kell készíteni, nem *.jpa-t és nem kell a kickstartot futtatni.
Fáradtan nem szabad nekiállni semminek, tuti elrontasz valamit.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!