Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?

Több
6 éve 11 hónapja #11851 Írta: Zotius
Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú? téma létrehozva Zotius által
Bizonyára másoknak is feltűnt már, hogy ezeknél a hosszabb szöveg bevitelére szolgáló szöveges beviteli mezőknél a beviteli terület jelenleg csak egy sor magasságú, pedig régebben 5-6 sornyi volt. MInden szerkesztést azzal kell kezdeni, hogy "kitágítom" ezt.
Hol lehetne ezt alapból a megfelelő magasságúra állítani? A Gantry sablonban, vagy a Joomla valamelyik alap css fájljában?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 11 hónapja #11859 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?
Ez a probléma, ha jól néztem fenn áll itt a Fórumban is, ha nem gyors választ írsz.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 11 hónapja #11860 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?
Nem csak a fórumban van így. A Kapcsolat űrlapnál is.
fZsui problémáját teszteltem oldalamon, és a Kapcsolat űrlapnál derült ki, hogy ott is ez van.
Ahhoz, hogy ezt kiküszöbölhessem, minden egyes űrlapra vonatkozó ID-t fel kell venni a custom.scss fájlban a textarea méretezésére vonatkozóan, mint például a Kapcsolat űrlapnál és a Kunena mezőnél:
Code:
jform_contact_message .form-horizontal textarea, kbbcode-message{ min-height: 120px; min-width: 400px; }
Ez egyszerűen idegesítő. Miért kellett ezt a Joomlában így elb@ni?
És mi van, ha valaki nem nyomozza ki mint én, hogy mit, hol kell módosítani? Az élete végéig szívni fog miatta?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #11861 Írta: freepetya
freepetya válaszolt a következő témában: Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?
Szerintem ez nem joomla, hanem inkább gantry, de leginkább a hydrogen sablont érinti. Legalábbis nálam csak ebben a kombóban jelentkezik ez a hiba.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 11 hónapja freepetya által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 11 hónapja #11863 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?
Márpedig a Joomla 3.7 is is hunyó a témában, mert ha a joomla.css-ben alapból benne lenne, akkor mindegy, hogy a Gantry foglalkozik-e vele vagy sem.
Ahogy elnézem, a joomla.css-ben kimaradt (csak paddingot állít, magasságot nem). A Gantry-ban meg elég hanyagul kezelték le a textarea magasságának méretezését.
A bootstrap-gantry.css 797.sorában a 'textarea'-hoz 'auto' magasságot definiál:
Code:
textarea { height: auto; }
Más helyeken van még mindenféle formázási utasítás a css-ekben, de a 'min-height' magasságot jól kifelejtették.

Végül is rájöttem a pofonegyszerű megoldásra. A custom scss-be beszúrtam ezt az egy sorocskát:
Code:
textarea {min-height: 120px}

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 11 hónapja #11865 Írta: freepetya
freepetya válaszolt a következő témában: Szöveg beviteli mező miért egy sor magasságú?
Nem ástam mélyre a témával kapcsolatban, de a Joomla beez3 alapsablonnal jó. Már a 3.7 verzió előtt is volt ez a hiba, akartam is már korábban jelezni én is. Rockettheme demó sablonokban is jó. Ezért gondolom, hogy a hydrogen sablon lesz a ludas.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!